آرشیو اخبار

شنبه, 19 آبان 1397 ساعت 10:33

کشت گیاهان دارویی استانها قطب بندی شد

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از قطب بندی کشت گیاهان دارویی در کشور خبر داد و گفت: برای هر یک از استان ها محصولات خاصی در نظر گرفته شده است.

حسین زینلی روز شنبه در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از کارخانه تروند زعفران قاینات در جمع خبرنگاران افزود: برای استان خراسان جنوبی محصول عناب، زرشک، زیره سیاه و سبز ، آنغوزه و زعفران ملاک اصلی ما در این قطب بندی است.
وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است گیاهانی را در کشور گسترش دهیم که مبنای آن کم آب بر باشد اظهار داشت: بسیاری از گیاهان کم آب بر در استان های خراسان به ویژه خراسان جنوبی رشد و توسعه می یابد.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای گیاهان مهمی از جمله زعفران، زیره سیاه، زیره سبز، آنغوزه، عناب و سنجد که از نظر اقتصادی دارای مزیت بوده و ارزش افزوده زیادی دارند برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: تلاش داریم برای تجارت بین الملل این محصولات کار کنیم و دولت در صدد است برای حمایت کشاورزان، زنجیره ارزش گیاهان دارویی را کامل کند تا از این طریق ارزش افزوده برای کشاورزان ایجاد شود که در این زمینه نیز وزارتخانه حمایت هایی ویژه ای را امسال در برنامه دارد.
زینلی افزود: یکی از حمایت های ویژه محصولاتی مانند زیره سیاه است که در هر هکتار 150 میلیون تومان عاید کشاورزان می شود.
مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: این وزارت حمایت های ویژه ای را در پیش گرفته که از جمله حمایت تسهیلات یارانه نهال است که به برخی از گیاهان کم آب بر و در حال انقراض با ارزش افزوده بالا مانند زیرسیاه اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه همچنین کشاورزان می توانند از تسهیلات یارانه ای 6 درصد در بخش تولید گیاهان دارویی بهره مند شوند گفت: هر کشاورزی که بتواند وثیقه بانکی را تامین کند می تواند از تسهیلات بدون محدودیت در زمینه داشت، کاشت و برداشت گیاهان دارویی بهره مند شود.
وی یادآور شد: در زمینه کسب و کارهای کوچک نیز برنامه های گسترده و تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود در حالیکه در گذشته تنها کارخانه ها می توانستند از تسهیلات استفاده کنند.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی پنجره خدمت در جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: از این طریق برنامه داریم مشکلاتی که برای ارگان ها، بهداشت و صنعت و معدن وجود دارد را سریعتر حل و فصل کنیم تا مسیر برای اخذ مجوز آسان تر شود.
وی بیان کرد: اکنون در هر استان مجری استانی و ستاد گیاهان دارویی فعال است تا برای استان خود را برند تعریف کنند و مشکلات پیش رو را برای رصد و پیگیری به ما ارجاع دهند.
زینلی یادآور شد: در گذشته به گیاهان دارویی در حد کارخانه مجوز فعالیت داده می شد اما اکنون با همکاری وزارت بهداشت واحدهای 100 تا 200 متری نیز می توانند مجوز دریافت کنند.
وزیر جهاد کشاورزی ظهر روز گذشته (جمعه) به منظور بهره برداری و بازدید از طرح های بخش کشاورزی خراسان جنوبی وارد این استان شد و به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزارتخانه مورد استقبال معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.
وی پس از ورود به بیرجند از مزرعه پرورش گل رز هزاردستان بازدید کرد که یک هکتار سطح زیرکشت گل رز به روش هیدروپونیک دارد و در این گلخانه، گل رز هلندی در 15 رقم و 10 رنگ کشت می شود.
حجتی همچنین ضمن بازدید از مجتمع کشت و صنعت سربیشه به منظور افتتاح آبیاری زیرسطحی 72 هکتاری اسماعیل آباد به شهرستان نهبندان سفر کرد.
بازدید از مزرعه خارشتر شرکت پیوند خاوران به عنوان نخستین مزرعه الگویی در سطح کشور در شهرستان قاینات، بازدید از کارخانه تروند زعفران، افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار شرکت سهامی زراعی اسلام آباد قاین و بازدید از شرکت سهامی زراعی خضری از جمله برنامه های وزیر جهاد کشاورزی در دومین روز سفر به خراسان جنوبی است.
محمود حجتی همچنین امروز ( شنبه) با سفر به شهرستان های فردوس و بشرویه به ترتیب از پروژه های پرورش بز سانن و پروژه های آبخیزداری صندوق توسعه ملی بازدید می کند.
افتتاح همزمان پروژه تجهیز و نوسازی اراضی در سطح 800 هکتار و بازدید از کارخانه سبزی خشک کنی و تولید عرق های اکسیر طبس از برنامه های آخرین روز سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خواهد بود.
خراسان جنوبی 149 هزار و 130 هکتار اراضی زراعی و باغی زیر کشت آبی و دیم دارد. از مهمترین محصولات این استان مرزی و کویری می توان به زرشک، زعفران، عناب، پنبه، پسته، بادام و گل نرگس اشاره کرد.
منبع:ایرنا

خواندن 1074 دفعه

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 98 (24 الی 27 دی ماه 1398)

تاریخ شروع: سه شنبه 98/10/24 تاریخ پایان: جمعه 98/10/27 محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی تهرانآدرس: تهران، بزرگراه چمرانتلفن: 021-21912427 خانم رزاق زاده برگزار کننده : 021-21912427 خانم رزاق زاده وب سایت : http://www.iranagrishow.ir/teh/fa...

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران سبز تهران 98 (22 الی 24 فروردین ماه 1398)

تاریخ شروع: پنج شنبه 98/01/22 تاریخ پایان: شنبه 98/01/24 محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی تهران آدرس: تهران، بزرگراه چمران وب سایت: khazareurasia.ir تلفن: 88741913-88760725-021 فکس: 88760725 -021 برگزار کننده : شرکت نمایشگاهی خزر اوراسیا 021-88741913-88760725 ، khazareurasia@gmail.com

ششمین دوره نمایشگاه روزهای سبز بندرعباس 97(15 الی 19 بهمن ماه 1397)

تاریخ شروع: دوشنبه 97/11/15 تاریخ پایان: جمعه 97/11/19 زمان بازدید: 17 الی 22 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بندرعباس آدرس: بندرعباس- بلوارجمهوری -سه راه جهانبار- محل برگزاری نمایشگاه ها وب سایت: bie-bnd.com تلفن:...

چهاردهمین دوره نمایشگاه گل و گیاه، نهال و تجهیزات گلخانه ای شیراز 97 (1 الی 5 بهمن ماه 1397)

تاریخ شروع: دوشنبه 97/11/01 تاریخ پایان: جمعه 97/11/05 زمان بازدید: 16 الی 21 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی شیراز آدرس: شیراز، شــهرک گلسـتان، بلوار دهخــدا،شــــرکت نمایشــــگاه های بین المللی استان فـارس وب سایت: agropars.com تلفن:...

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری (21 الی 24 دی ماه 97)

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 97 (21 الی 24 دی ماه 97)   محل برگزاری: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تاریخ شروع: جمعه...

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 8362166

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3643 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.