بيشترين فايده تبليغاتي در بخش كشاورزي در اين سايت ... از هرجاي كشور ميتوانيد بسادگي فعاليت خود را در اين سايت درج نمائيد ... با عضويت در اين سايت از مزاياي آن بهره مند شويد ... محصولات و خدمات خود را در بخش كشاورزي از طريق اين سايت به دنيا معرفي نمائيد... تبليغات با شيوه هاي سنتي، هزينه بسيار و اثربخشي كم دارد.
صفحه اصلی آرشیو اخبار و دانستنی ها زعفران؛ پرچم محصولات صادراتی ایران

امكانات اعضا

لینکستان

 
زعفران؛ پرچم محصولات صادراتی ایران چاپ فرستادن به ایمیل

ضرورت توجه ویژه مسئولان در سال جاری به محصول انحصاری ایران


رییس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران تاکید کرد: در سال جاری به عنوان سال حمایت از تولید داخلی و حفظ سرمایه‌های ملی، باید توجه‌مان به محصولات اقتصادی و با مزیت بالا در بخش کشاورزی باشد چراکه این محصولات برای کشورمان منافع و ارزآوری بالایی دارند.
علی شریعتی‌مقدم، تصریح کرد: ‌با توجه به اینکه زعفران محصول انحصاری کشورمان بوده و خاستگاه آن در ایران است، کالای ریشه‌ای تولیدی و صادراتی کشورمان محسوب می‌شود که جزیی از فرهنگ اقتصادی و پرچم محصولات صادراتی ایران در جهان تلقی می‌شود و سهم بالایی در ارزآوری کشورمان دارد لذا باید مورد توجه ویژهٔ مسوولان بخش کشاورزی قرار گیرد.
وی با تاکید بر توسعه بازارهای صادراتی اظهار کرد: در شرایط فشرده فعلی ضرورت دارد مسوولان حمایت بیشتری در زمینه بازاریابی و بازاررسانی این محصول داشته باشند چراکه نقل و انتقالات وجه در شرایط فعلی با مشکل مواجه شده و حمایت و نگاه ویژه دولتی را در محصولات اقتصادی همچون زعفران می‌طلبد.
رییس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران اظهار کرد: در حالیکه قرار بوده هزینه‌های بانکی در بخش صادرات به زیر ۱۰ درصد کاهش یابد، افزایش یافته و حداقل به ۱۴ درصد رسیده است.
وی افزود: ‌ اگر تسهیلات ارزان قیمتی دراین بخش در نظر گرفته شود و معافیت‌های مالیاتی در این زمینه اعمال گردد بازارهای بهتر و ارزآوری بیشتری خواهیم داشت.
شریعتی‌مقدم تصریح کرد: ‌باید عوارض مالیاتی که در زمینه صادرات زعفران اخذ می‌شود به تولید، فرآوری و صادرات این محصول بازگردد تا باعث ارتقای صنعت شود.
به گفته رییس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران قانون اعمال عوارض پنج درصدی بر صادرات زعفران با بسته بندی بالای ۳۰ گرم شروع خوبی برای حفظ برند زعفران ایرانی در بازارهای جهان بوده است.
به گفته مسئولان امر و دست‌اندرکاران صادرات زعفران با بسته‌های کمتر از ۱۰ و ۳۰ گرمی در سال گذشته رشد چشمگیری داشته که این امر باعث می‌شود زعفران ایرانی به دست مصرف‌کنندهٔ نهایی برسد و از صادرات فله‌ای زعفران کاسته شود.
لازم به ذکر است سال گذشته ۱۷۰ تا ۲۰۰ تن زعفران از دو استان خراسان جنوبی و خراسان رضوی برداشت شد که تقریبا معادل تولید سال ۸۹ بود و با نوسان شدید قیمت در بازارهای جهانی از کیلویی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا کیلویی دو میلیون تا دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد.
منبع: ایسنا

 
تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات