آرشیو اخبار

چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 14:30

پرداخت ۸۰ درصد بدهی چایکاران/ بهره‌برداری ۴۶۵۰ چایکار از تسهیلات

تاکنون ۱۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که بیش از ۸۰ درصد بدهی چایکاران بوده، پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود مابقی آن نیز به مرور به حساب چایکاران واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بیش از ۸۰ درصد از بهای برگ سبز چای خبر داد و گفت: تاکنون ۱۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بدهی چایکاران پرداخت شده است و به مرور مابقی آن به حسابشان واریز می‌شود.
محمدولی روزبهان بیان کرد: ۳۳ کارخانه چایکاری به‌صورت کامل بهای برگ سبز تحویل‌گرفته را تسویه کرده‌اند و مابقی نیز به مرور آن را تسویه می‌کنند.
وی درباره وام‌های پرداخت‌شده از سوی صندوق حمایت از صنعت چای کشور افزود: به چهارهزار و ۶۵۰ بهره‌بردار چایکار تاکنون مبلغ پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای انجام عملیات بهزراعی و امور جاری، وام‌های با سود کم پرداخت شده است.
روزبهان عنوان کرد: قرار است این صندوق مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای عملیات فوق به چایکاران تسهیلات پرداخت کند؛ علاوه بر این اعتبار قرار است اعتبار دیگری با بهره زیر پنج درصد به چایکاران اختصاص یابد که در حال رایزنی با بانک‌ها درباره نحوه اختصاص آن هستیم.

دیگر چای سنواتی نداریم
رئیس سازمان چای کشور درباره وضعیت چای‌های سنواتی در کشور ادامه داد: از سال ۱۳۸۲ به بعد دیگر چای سنواتی نداریم که بخواهیم به فکر تبدیل آن باشیم، زیرا تمام چای‌های تولیدشده در همان سال به فروش رفته است.
وی تأکید کرد: چای‌های سنواتی مربوط به سال‌های ۱۳۸۸ به قبل بر اثر انحلال سازمان چای، طرح‌های لحظه‌ای و سیاست‌های نادرست بود که پس از آن اصلاحات لازم انجام و چای‌های تولیدشده در همان سال به فروش رفت.
روزبهان یادآور شد: در برنامه داریم که باغ‌های بیشتری را احیا کرده و به باغ‌های فعال اضافه کنیم، زیرا طی دو سال اخیر چهارهزار هکتار از باغ‌های متروکه احیا شد و بدین‌ترتیب در حال حاضر بیش از ۲۱۰ هزار هکتار باغ فعال در سطح استان‌های شمالی وجود دارد؛ در حالی که سال‌های گذشته سطح فعال باغ‌های چای ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار بود.

انواع هرس در ۸۰۰۰ هکتار از باغ‌های چای
رئیس سازمان چای کشور درباره انواع هرس در باغ‌ها اظهار کرد: عملیات بهزراعی باعث می‌شود باغ‌هایی که اقتصادی نیست، وارد چرخه تولید شود و در این راستا تاکنون در هشت‌هزار هکتار باغ‌های چای، انواع هرس طی چند سال اخیر به انجام رسیده است که بدین‌ترتیب کیفیت و کمیت محصول تولیدی را افزایش داده است.
وی خاطرنشان ساخت: مقدار باغ‌هایی که بر اثر تنش‌های خشکی در سال جاری از بین رفته بودند، در مقایسه با سال‌های گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بود که دلیل آن رسیدگی چایکاران به باغداران بوده است.
روزبهان در پایان اضافه کرد: برای توسعه صنعت چای کشور و برای روزی که بتوانیم تمامی چای مصرفی کشور را از تولید داخل تأمین کنیم، بیش از ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه‌ها و باغداران اختصاص خواهد یافت تا بدین‌ترتیب بتوانند با اقتصادی کردن و افزایش تولید، میزان تولید را بالا ببرند؛ زیرا در تولید چای ایرانی از هیچ سمی استفاده نمی‌شود و مردم می‌توانند با خیال راحت از این نوشیدنی در طول روز استفاده کنند.
منبع:ایانا

خواندن 348 دفعه

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری (21 الی 24 دی ماه 97)

نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 97 (21 الی 24 دی ماه 97)   محل برگزاری: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تاریخ شروع: جمعه...

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی اصفهان 97 (11 الی 14 دی ماه 97)

 هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی اصفهان 97 (11 الی 14 دی ماه 97)   محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی اصفهان تاریخ شروع: سه شنبه  97/10/11 (01/01/2019) تاریخ پایان: جمعه 97/10/14 (04/01/2019)وب سایت: isfahanfair.ir...

نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی کشاورزی تاشکند ازبکستان 2018 (30 آبان الی 2 آذر ماه 97)

نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی کشاورزی تاشکند ازبکستان 2018 (30 آبان ماه الی 2 آذر ماه 97)   محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تاشکند (ازبکستان) تاریخ شروع: چهارشنبه  97/08/30 (11/21/2018) تاریخ پایان: جمعه 97/09/02...

دهمین دوره نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، باغبانی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی (22 الی 25 آبان ماه 97)

دهمین دوره نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، باغبانی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی- ارومیه 97  (22 الی 25 آبان ماه 97)   محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی...

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته ( 15 الی 18 شهریور ماه 97)

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته - تهران ( 15 الی 18 شهریور ماه 97)   محل برگزاری: نمایشگاه بین‌المللی تهران تاریخ شروع: پنج شنبه  97/06/15(09/06/2018) تاریخ پایان: یکشنبه 97/06/18...

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 8089618

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.