آرشیو اخبار

شنبه, 30 بهمن 1395 ساعت 12:34

ارزآوری ۴۰۰ میلیون دلاری از صادرات محصولات شیلاتی در سال ۹۵/ دلایل تحقق نیافتن ۸۰ درصد برآورد صادرات آبزیان به روسیه

صادرکنندگان محصولات آبزی، موفق‌ترین تاجران زیربخش کشاورزی بوده‌اند.

رئیس سازمان شیلات کشور با رد ادعای برگشت محصولات شیلاتی از بازار روسیه، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ محصولی در عرصه شیلات و آبزی‌پروری از کشور روسیه مرجوع نشده و آنها همیشه متقاضی این محصولات بوده‌اند.
حسن صالحی با اشاره به اینکه روس‌ها از زمان کم‌رنگ شدن روابط تجاری‌شان با اروپا و ترکیه، به سمت بازار ایران متمایل شده‌اند، افزود: ما نیز با برنامه‌ریزی‌های خود، چارچوب‌های خاصی را برای این منظور چیدیم که مطابق آن، قراردادهای متعددی بین دو کشور در زمینه صادرات محصولات شیلاتی، بسته شد.
به گفته وی، محصولاتی مانند میگو، قزل‌آلا، کیلکا، کنسرو تن ماهی، بعضی از ماهیان جنوبی و برخی محصولات دیگر در سال‌های اخیر به روسیه صادر شد که تمام آنها در بازار این کشور به مصرف رسید و حتی یک کیلوگرم از این محموله‌ها به ایران برنگشت. البته مقداری میگو نیز به آمریکا صادر شد که به‌صورت غیرمستقیم و از طریق کشور واسط، این کار انجام گرفت.
صالحی عنوان کرد: هرچند برآوردهای ما نشان می‌داد که حداقل می‌توان پنج‌هزار تن از محصولات آبزی به روسیه صادر کرد، اما این امر محقق نشد و تنها کمی بیش از یک‌هزار تن صادرات، یعنی حدود ۲۰ درصد انجام گرفت.
وی معتقد است: دلیل اصلی این کاهش را باید در دو مشکل ریشه‌یابی کرد؛ یکی قیمت‌های پایین روسیه نسبت به دیگر کشورها بود. به‌عنوان مثال، میگوی ایرانی، در سرزمین‌های دیگر یک دلار بیشتر از روسیه به فروش می‌رفت که همین عامل، باعث شد تا تجار به آن بازارها تمایل بیشتری نشان دهند. دوم؛ مشکل تبدیل پول که موجب می‌شد سود کمتری نصیب صادرکننده ایرانی شود. البته روس‌ها نوعی میگوی فراوری شده می‌خواستند که در ایران هنوز به تولید انبوه آن دست نیافته‌ایم. این در حالی است که کشورهای آسیای جنوب شرقی و حوزه خلیج فارس، از مشتریان بزرگ ما در حوزه شیلات هستند.
رئیس سازمان شیلات ایران، پیشرفت تولید و صادرات محصولات آبزی را بسیار مطلوب دانست و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود ارزآوری صادرات محصولات شیلاتی به کشورهای مختلف تا پایان سال به ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار برسد.
منبع:ایانا

بازدید 99 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذایی (15 الی 19 بهمن ماه 96)

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذاییهمزمان با برگزاری نمایشگاه غذایی پرادکسپو روسیه   تاریخ برگزاری: 96/11/15 لغایت 96/11/19تلفن تماس: 09196768933 و  09120981985پست الکترونیکی: iranfair1396@gmail.com

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 7989225

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd