آرشیو اخبار

سه شنبه, 12 بهمن 1395 ساعت 12:12

۱۰۰ درصد بذر اصلاح‌شده گندم و جو در داخل تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با بیان این که ۱۰۰ درصد بذرهای اصلاح شده گندم و جو در داخل کشور تامین می‌شود، گفت: از سال آینده بذر هیبرید گندم نیز در کشور کاشته می‌شود.

یزدان سیف در مورد آخرین وضعیت کشت مزارع و نحوه تأمین بذر آنها اظهار داشت: طبق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی برنامه استفاده از بذر اصلاح‌شده به ویژه برای مزارع گندم و جو تحت نظارت معاونت زراعت در حال اجراست و اصلاحات خوبی در این زمینه انجام شده که یقیناً عملکرد در هکتار را افزایش می‌دهد.
وی به همکاری مشترک مؤسسه تولید و اصلاح بذر و نهال با طرف خارجی برای تولید بذر هیبرید اشاره کرد و گفت:‌ امیدواریم برای فصل زراعی بهار سال آینده بیشتر بذر مورد اشاره در بخش کشاورزی بذر هیبریدی باشد.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در مورد مزایای استفاده از بذر هیبرید گفت: در برخی گیاهان نوع نر و ماده از هم جدا است و گاهی کشاورزان مجبور بودند 30 درصد از مزرعه خود را بدون آنکه محصولی داشته باشد، به کشت خط نر (پدری) اختصاص دهند، اما در بذر هیبرید کاری می‌کنند که با اصلاح ژنتیکی یکبار لقاح در خود گیاه انجام شده و محصول بدهد.
وی به دیگر مزیت بذور هیبریدی اشاره کرد و گفت: برخی گیاهان خصلت‌های بدی از جمله حساسیت به آفت‌های مختلف‌، خشکی، دمای بالا و یا سرما دارند که با ژرم‌پلاسمایی که از طریق سایر گیاهان گرفته می‌شود اصلاح ژنتیکی انجام می‌شود و رفتار گیاه در مقابل عوامل بیماری‌زا و آفات مقاوم می‌شود.
سیف تأکید کرد: این مسئله (بذر اصلاح شده) با مبحث تراریخته بسیار متفاوت است و از خود دانه تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی در پاسخ به اینکه چقدر از بذر مصرفی در کشور وارداتی است،‌ گفت: اغلب بذر اصلاح‌شده و مصرفی در کشور به ویژه بذر گندم و جود در داخل تولید می‌شود و در نهایت 15 درصد بذر از لحاظ وزنی از خارج از کشور تأمین می‌شود.
منبع: فارس

بازدید 238 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی، ژنتیک و اصلاح نژاد دامی (Isfahanvet)- اصفهان (11 الی 14 بهمن ماه 96)

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی، ژنتیک و اصلاح نژاد دامی    تاریخ برگزاری: 96/11/11 لغایت 96/11/14 محل برگزاری: محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اصفهان وبسایت: isfahanvet.ir (isfahanvet.ir)  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

امروز 68

ديروز 423

كل بازديد ها 7970348

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!