آرشیو اخبار

شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 12:59

تعرفه واردات نهاده های کشاورزی معادل کالاهای لوکس است

عضو هیات مدیره انجمن کود و سم کشور گفت: کشاورزان ما مواد اولیه و نهاده های کشاورزی را معادل کالاهای لوکس و تزئینی و با ارز آزاد تامین می کنند که به نفع بخش تولید نیست.

محمدرضا شریفی در هشتمین همایش بین المللی نهاده های کشاورزی که با هدف تولید معیشتی و اقتصاد پایدار در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد به کاهش تعرفه سموم کم خطر تاکید کرد.
وی افزود: در حالی که ما محصولات نهایی دیگر صنایع را از همه جای دنیا با ارز مبادله ای وارد می کنیم اما نهاده های کشاورزی با ارز آزاد در اختیار کشاورزان قرار می گیرد که این ، یعنی کشاورزان ما در یک میدان نابرابر با چالش جدی مواجه اند.
شریفی اظهارکرد: متاسفانه با وجود این که رئیس جمهوری دستور کاهش تعرفه نهاده های کشاورزی را صادر کرده اند اما نه تنها این عوارض کاهش نیافته است که شرایط به شکل قبلی است.
وی اضافه کرد: به جز چند شرایط جزئی، بخش زیادی از سموم ما به بهانه پرخطر بودن با ارز آزاد وارد می شود وارز مبادله ای آنان حذف شده است.
عضو انجمن تولید کنندگان بذر درباره آمادگی بخش خصوصی در تامین و توزیع کود و سم گفت: تجربه ثابت کرده که بخش خصوصی در تمامی موارد موفق بوده و نتایج خوب و پرثمری را برای دولت و کشور به همرده داشته است.
شریفی ادامه داد: تنها موضوعی که الان مطرح است بخشی از کودهای دولتی به بهانه سوبسید(یارانه) است که خیلی به دست کشاورزان و بخش کشاورزی ما نمی رسد.
شریفی با بیان این که من یک فعال در بخش تجارت و کشاورزی هستم، اظهارکرد: اگر شما میزان واردات کودهای سوبسیدی به اراضی و باغات را تقسیم کنید مقدارش آنقدر ناچیز است که هیچ تاثیری در روند قیمت و محاسبات تمام شده کشاورزان نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: براین باورم که دولت مردان یا باید سوبسید را حذف کنند و یا این که سوبسید را به اشکال و روش های دیگر ارایه دهند و یا اگر این کار ممکن نیست سوبسید در اختیار بخش خصوصی قرار دهند تا کالاها با قیمت ارازن تر در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی آمادگی دارد تامین نهاده های کشاورزی را برعهده بگیرد زیرا نه تنها این کار هیچ ثمری برای کشور ندارد که هزینه های زیادی را به دولت تحمیل می کند درحالی که دولت به راحتی می تواند با برون سپاری برخی به مسئولیت های خود به بخش خصوصی فعالیت های نظارتی خود را تشدید کند.
شریفی از دولت خواست به بخش خصوصی امکان فعالیت داده شود تا آنها با جدیت بیشتری به کارشان ادامه دهند.
دبیر همایش نهاده های کشاورزی درباره سموم گفت: تامین سم کشور به طور کامل توسط بخش خصوصی انجام می شود اما اگر سموم با کیفیت وارد یا ثبت نمی شود به دلیل بوروکراسی ها و پایین بودن توان مالی واقتصادی کشاورزان است که به نظر می رسد دولت باید در این زمینه ورود کند.
وی با بیان این که در تمامی کشورهای دنیا کشاورزی و کشاورزان مورد حمایت دولت ها قرار می گیرند، گفت: بخشی از درآمد آنان از مسیر سوبسید تامین می شود در حالی که نه تنها به کشاورزان ما در این بخش کم توجهی می شود که باید کشاورزان پیشگام ما نیز مورد حمایت قرار بگیرند.
هشتمین همایش سالیانه نهاده های کشاورزی آرمان سبز با حضور بیش از 55 شرکت خارجی از کانادا، فرانسه، فنلاند، کره جنوبی و مجارستان با هدف بومی سازی فناوری های روز دنیا در زمینه تولید نهاده ها و ماشین های کشاورزی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
منبع: ایرنا

بازدید 404 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذایی (15 الی 19 بهمن ماه 96)

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذاییهمزمان با برگزاری نمایشگاه غذایی پرادکسپو روسیه   تاریخ برگزاری: 96/11/15 لغایت 96/11/19تلفن تماس: 09196768933 و  09120981985پست الکترونیکی: iranfair1396@gmail.com

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 7989225

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!