آرشیو اخبار

چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 12:30

پیشنهاد واردات پرتقال شب عید از مصر و ترکیه

با توجه به کاهش کیفیت پرتقال تولید کشور، اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار طی نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد واردات پرتقال از ترکیه و مصر را داده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با بیان اینکه این پیشنهاد با هدف آسیب کمتر به مصرف‌کننده مطرح شده است، گفت: در طرح پیشنهاد واردات پرتقال به حقوق تولیدکننده نیز توجه شده و حجمی تعیین شده که باعث زیان باغداران نشود.
حسین مهاجران کشورهای مناسب برای واردات پرتقال را ترکیه و مصر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ارزان‌ترین پرتقال‌ها در بازار جهانی متعلق به این دو کشور است؛ به‌طوری که می‌توان هر تن پرتقال ترکی را ۴۵۰ دلار و مصری را ۵۵۰ دلار خریداری کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که این پرتقال‌ها با چه قیمتی به دست مصرف‌کننده خواهد رسید، بیان کرد: با هزینه حمل و نقل و ترانزیت و سایر مخارج دیگر هر کیلوگرم از پرتقال‌های ترکی یا مصری با قیمت حدود سه‌هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با بیان اینکه هم‌اکنون پرتقال این کشورها به شکل قاچاق وارد کشور شده و در بازار وجود دارند، ادامه داد: جلوگیری از واردات قانونی این میوه باعث شده است که باب قاچاق از کشورهای ترکیه و مصر به کشور باز شود و این میوه با قیمت بسیار بالا در بازار عرضه شود.
مهاجران تأکید کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم پرتقال قاچاق بیش از ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، در حالی که در صورت اجازه واردات این قیمت به یک‌پنجم کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به افزایش قیمت سیب در روزهای اخیر یادآور شد: به‌نظر می‌رسد صادرات سیب از شهرهای مهاباد و اشنویه آذربایجان غربی به روسیه یکی از دلایل مهم در افزایش قیمت این میوه باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در پایان هشدار داد که با وجود ذخیره کافی این میوه در انبارها، اگر وزارت جهاد کشاورزی از روند صادرات سیب جلوگیری نکند، قیمت این میوه در شب عید افزایش خواهد یافت.
منبع: ایانا

بازدید 339 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذایی (15 الی 19 بهمن ماه 96)

پنجمین همایش بزرگ فرصت های تجاری در حوزه صنایع غذاییهمزمان با برگزاری نمایشگاه غذایی پرادکسپو روسیه   تاریخ برگزاری: 96/11/15 لغایت 96/11/19تلفن تماس: 09196768933 و  09120981985پست الکترونیکی: iranfair1396@gmail.com

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

كل بازديد ها 7989225

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
Our website is protected by DMC Firewall!