آرشیو اخبار

دوشنبه, 27 دی 1395 ساعت 12:43

توسعه پروش ماهی در قفس به افزایش ثروت ملی می انجامد

وزیر جهادکشاورزی گفت: شیوه پرورش ماهی در قفس ظرفیت بالقوه و مغفولی بود که شناسایی و به فعلیت درآمدن آن به اشتغالزایی، درآمدزایی، افزایش تولید غذا و ثروت ملی می انجامد.

به گزارش از وزارت جهادکشاورزی، محمود حجتی در نشست ملی توسعه آبزی پروری با محوریت پرورش ماهی در قفس که با حضور مدیران وزارتخانه و موسسه جهاد نصر برگزار شد، افزود: آبزیان و تولیدات شیلاتی از جمله محصولات کشاورزی به شمار می رود که مورد استقبال جهانی در رژیم غذایی قرار دارد و تقاضای آن رو به گسترش است.
وی اظهار داشت: تولید محصولات با رویکرد صادرات محور و توجه به بازارپسندی تحقیق محصولات تولیدی با سلیقه و ذائقه مصرف کننده ضروری است و به توسعه و پایداری تولید در این بخش می انجامد.
وی به طراحی آبزی پروری دریایی (پرورش ماهی در قفس) در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: این طرح توسعه ای خوشبختانه مطابق برنامه پیش می رود و اجرای آن در حال عمومیت یافتن است.
حجتی یادآور شد: همیشه انجام کارهای توسعه ای در مقایسه با کارهای جاری و مرسوم با سختی های بیشتری همراه است و مدیران گونه کارها را باید با این پیش فرض طرح توسعه ای را مدیریت و راهبری کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از مدیران و مجموعه عوامل دولتی و بخش خصوصی فعال در پرورش ماهی در قفس افزود: تمهید و تدارک ساختار مدیریت زنجیره ای پایدار با توجه به اصل اشتراک منافع اعضای زنجیره در فرایند خدمات و فعلیت های پیش از تولید و پس از تولید برای فعالیت های تولیدی دید مانند پرورش ماهی در قفس ضروری است.
به گزارش ایرنا، امسال هدف گذاری تولید 20 هزار تن آبزی از محل پرورش ماهی در قفس را در دستور کار قرار گرفت که این رقم توسط معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شده است.
پرورش ماهی در قفس، سامانه ای است که ماهی، محصور در یک قفس در منابع آبی پرورش داده می شود؛ در این روش ماهی درون یک قفس یا سبد قرار می گیرد و آب به صورت آزاد بین منبع آبی و قفس در جریان است

منبع: ايرنا

بازدید 290 بار

بانک محصولات و خدمات

نزدیک ترین سمینار/نمایشگاه

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری - تهران (5 الی 8 اسفندماه 96)

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری     تاریخ برگزاری: 96/12/05 لغایت 96/12/08 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران مجری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن:...

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )- مشهد (3 الی 6 اسفندماه 96)

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی ( ماشین آلات ، نهادها و مکانیزاسیون )   تاریخ برگزاری: 96/12/03 لغایت 96/12/06 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی مشهد مجری برگزاری: شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی  

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست- تهران (2 الی 5 اسفندماه 96)

هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست   تاریخ برگزاری: 96/12/02 لغایت 96/12/05 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی- بوشهر (1 الی 4 اسفندماه 96)

نمایشگاه تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی   تاریخ برگزاری: 96/12/01 لغایت 96/12/04 محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی بوشهر  

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی، ژنتیک و اصلاح نژاد دامی (Isfahanvet)- اصفهان (11 الی 14 بهمن ماه 96)

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی، ژنتیک و اصلاح نژاد دامی    تاریخ برگزاری: 96/11/11 لغایت 96/11/14 محل برگزاری: محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اصفهان وبسایت: isfahanvet.ir (isfahanvet.ir)  

«
»

جدیدترین آگهی ها

پربیننده ترین آگهی های اشخاص

پربیننده ترین آگهی های شرکت ها

آمار بازديد

امروز 66

ديروز 423

كل بازديد ها 7970346

آماربانک محصولات و خدمات

تعداد 3646 آگهی و 322 مجموعه در بانک محصولات و خدمات وجود دارد.
Our website is protected by DMC Firewall!